odszedł Ksiądz Prałat Józef Kocoł

Odszedł wyjątkowy Człowiek

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Księdza Prałata Józefa Kocoła, kapelana nowosolskiego szpitala, wspaniałego człowieka i kapłana.
Ksiądz Józef Kocoł był człowiekiem o wielkiej prawości i skromności, pełny ciepła i dobroci, życzliwy ludziom i oddany bez reszty swojej posłudze. Przez 35 lat opiekował się chorymi w naszym szpitalu. Szczególnie bliskie Jego sercu były osoby cierpiące, zmagające się ze swoimi dolegliwościami, tak często samotne w swoim bólu.
Ksiądz Kapelan zawsze miał dla naszych pacjentów czas i dobre słowo, potrafił pocieszyć i podtrzymać na duchu. Ksiądz Józef Kocoł służył też wsparciem i radą pracownikom lecznicy. Gotowy do rozmowy, życzliwy i wyrozumiały znajdował odpowiednie słowa, żeby pocieszyć i udzielić duchowego wsparcia.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały Człowiek i Przyjaciel. Dziękujemy Tobie Księże za wieloletnią posługę, wiarę w ludzi, życzliwość i oddanie.
Wierzymy, że wszystko dobro uczynione przez Księdza Prałata zostanie Mu wynagrodzone wiecznym spokojem duszy.