Nasze szczepionki są ok

Szpitala nie dotyczy problem wadliwych szczepionek

W związku z publikacjami medialnymi o wadliwych szczepionkach nowosolski szpital uspokaja, że opisywana sytuacja nie dotyczy WSSPZOZ Nowa Sól.
Do uszkodzenia szczepionek miało dojść w wyniku wadliwego ich przechowywania spowodowanego brakiem prądu, będącego konsekwencją przechodzących nad krajem wichur. Szczepionki w naszym szpitalu były w tym czasie bezpieczne. Lecznica w Nowej Soli posiada własne agregaty prądotwórcze, które zapewniają dostawę energii dla wszystkich budynków. Przechowywanie szczepionek w specjalnych urządzeniach chłodzących odbywało się z zachowaniem łańcucha chłodniczego. Szpitalne urządzenia chłodzące są pod stałym nadzorem. Umożliwia to nowoczesny system monitoringu. Dlatego problem wadliwych szczepionek nie ma nic wspólnego z WSSPZOZ Nowa Sól.