Wspólne ćwiczenia dla bezpieczeństwa pacjenta

Na terenie szpitala odbyła się wspólna akcja personelu medycznego oraz straży pożarnej. Obie służby wzięły udział w symulowanym gaszeniu pożaru jednego z oddziałów. Zgodnie z planem i przyjętymi zasadami pierwszą interwencję rozpoczęli pracownicy szpitala. Zajęli się przede wszystkim zabezpieczeniem pacjentów. W miarę możliwości mieli też tłumić ogień podręcznym sprzętem gaśniczym do czasu przyjazdu straży pożarnej. W ćwiczeniach wzięły udział trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Nowej Soli oraz OSP z Lubięcina. Strażacy zlokalizowali rzekome źródło ognia i je ugasili. Akcja w żaden sposób nie przeszkadzała chorym ani nie zakłóciła pracy szpitala. Wspólne ćwiczenia przeciwpożarowe odbywają się zwykle raz w roku i dotyczą różnych części budynku szpitala. Pozwala to na skoordynowanie wspólnych działań personelu medycznego oraz straży pożarnej.