Biała sobota - podsumowanie

Lekarze i położne byli do dyspozycji kobiet podczas Białej Soboty

Biała Sobota zorganizowana w poradni K przy ul. Chałubińskiego cieszyła się zainteresowaniem kobiet. Lekarze ginekolodzy pracujący na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym naszego szpitale od rana do popołudnia przyjmowali pacjentki. Konsultacji udzielali dr Robert Zawrotniak, kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, dr Andrzej Nonckiewicz, dr Igor Hatała, dr Juliusz Rzepka, dr Marek Bajon, oddziałowa Beata Marciniak oraz położne. Podczas indywidualnych spotkań kobiety dowiadywały się wszystkiego o ciąży patologicznej i powikłanej, poronieniach, porodach przedwczesnych i ciążach pozamacicznych. Lekarze odpowiadali na pytania dotyczące chorób internistycznych i endokrynologicznych w ciąży, konflikcie serologicznym, toksoplazmozie, infekcji dróg moczowych. Pacjentki otrzymywały odpowiedzi na problemy związane z uroginekologią, zabiegami laparoskopowymi, chorobami nowotworowymi. Jednocześnie do dyspozycji pań były położne, które odpowiadały na każde pytanie przyszłej mamy i zachęcały do udziału w szkole rodzenia.